Casa Das Palmeiras
| Wi-Fi | Gratis parkering | Luftkonditionering |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
Den mysiga Casa Das Palmeiras Palhoça ligger cirka 25 minuters promenad från Dream Beach.
Du kommer att bo 400 meter från Praia do Sonho och 3 km från Praia da Pinheira. Den mysiga villan ligger 7 km från Costa da Lagoa.
Gästerna kan njuta av mediautrustning som plattskärms-TV med satellitkanaler, tillsammans med luftkonditionering.
Gästerna är välkomna att laga sina egna måltider i ett utrustat kök i den här villan. Restaurangen Bistro Do Tio Gordo serverar brasilianska rätter ganska nära Casa Das Palmeiras.
- Lokala sevärdheter
- parque2,4 km
- Igreja Nossa Senhora dos Navegantes2,5 km
- Serra do Tabuleiro4,8 km
- Centro de Visitantes do Parque Estadual da Serra do Tabuleiro3,5 km
- Praia da Pinheira3,3 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- Husdjur tillåtna
På rummet
- Luftkonditionering
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller Casa Das Palmeiras en trådlös internetanslutning?
Ja, Casa Das Palmeiras erbjuder WiFi. - ❓
Finns det ett kök på Casa Das Palmeiras?
Ett utrustat kök finns på Casa Das Palmeiras. - ❓
Är det tillåtet att ta med husdjur till Casa Das Palmeiras?
Man kan bo i Casa Das Palmeiras med sitt husdjur. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i den mysiga|mysiga) villan?
Gästerna i den mysiga|mysiga) villan kan enkelt nå Dream Beach och Praia da Pinheira, som ligger cirka 25 minuters promenad från boendet respektive 3 km bort.